2018 BMW X3 Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

  • 02 Nisan 2018
  • 54 kez görüntülendi.
2018 BMW X3 Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

2018 BMW X3 Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

 

Yeni BMW X3’ün eskisine oranla daha sportif bir görünümü bulunuyor. Herkes ilk görüşte ne değişmiş? diye soruyor. Bu olay BMW’nin ortak bir problemi haline geldi. Tasarımlarında ne değişirse değişsin sanki hep aynı gibi insanlarda bir izlenim yaratıyor. BMW’nin, araçlarda tasarımın dışına çıkmamak için böyle çalışmaların yapıldığı biliniyor. Fakat bazı şeylerin modasının geçtiği de bir gerçek. BMW X3’e baktığımız zaman gözümüze ilk çarpan detay daha atletik görüntüye sahip olması. BMW bu konuda kararlı bir tutum gösteriyor ama rakipleri daha kaliteli görünen ayrıntıları ön plana çıkarıyor.

SUV sınıfında bu tasarım iyi görünüyor karşıdan bakıldığı zaman daha fazla büyüyen böbrek ızgarası ile dikkatleri üzerine çekiyor. Aydınlatma tasarımları ile değişen tampon tasarımı iyi düşünülmüş detaylar arasında bulunuyor. Ancak yan taraflarının biraz daha sportif olması daha iyi bir hava katabilirdi. Arka tasarımında ise alışılmış bir yapı devam ediyor. Yalnızca buradaki aydınlatma kendisine daha büyük alanda yer bulmuş.

 

İç Mekân

Genelde BMW’nin iç mekân tasarımı herkes tarafından seviliyor. Belli bir kalıbın dışına çıkmıyorlar ve bu durum gerçekten biraz sıkıcı bir hal alıyor. Ancak kullanışlılık bakımından en başarılı tasarımlardan biridir. Tasarımda siyah rengin yaşam alanının büyük bir kısmını kaplamış olsa da fazla göze batmıyor. Ferahlık konusunda renkli koltuklar, krom malzemeler, kapı içleri ile başarılarını sürdürüyorlar. Dahası sürücü odaklı tasarım alanında hala BMW’yi geçecek bir marka henüz yok.

2 katlı orta konsolu, sürücüye iyi bir şekilde odakladılar ve başarı ile devam ettiriyorlar. Yapılan eleştirilerin başında yer alan bazı kumanda elemanlarının fazla küçük ve kullanışının zor olmasıdır. Orta konsol ile vites konsolunun ortasında yer alan kapaklı eşya gözü, hayatınızı kolaylaştıran detaylardan biri. Vites konsolunun yer aldığı alanda vites kolunun tasarımı çok başarılı ve diğer kumanda elemanlarının kullanımı kullanışlı. Araç yaşam alanı sessizliği konusunda da bir sorun yaşatmıyor ve aracın arka kısmı daha geniştir. Eğer ki BMW X3’ün bagajını merak ediyorsanız, bagaj hacmi ve kullanımı konusunda hiçbir sorun yok.

 

BMW X3 Yakıt Tüketimi ve Fiyat Listesi

2018 BMW X3 performans bakımından beklentileri karşılıyor. Tüketim değerleri anlamında bazı dizeller arasında kalmayı biliyor. Fabrikanın verilerine göre ortalama olarak yakıt tüketimi 5,7 litre olarak açıklandı. Anca gerçek hayatta 7,8 litre ile yetiniyor. Aracın 450 bin TL’nin üstünde olan fiyatını görünce herkes aynı şeyi düşünüyor. Yüksek vergiler ile yeni BMW X3’ün fiyat etiketi çok yüksek. 1195 cc hacminde, 4 silindir, 16 supaplı dizel motor 4000d/d’de 190 HP güç üretmekte.

 

Güvenlik

EuroNCAP çarpışma testlerinde SUV, alanının en iyi puanlarını alan araçlardan biridir. En yüksek puan olan 5 yıldızını almasının haricinde yetişkin yolcu güvenliğinden %93, çocuk yolcu güvenliğinden %84, yaya güvenliğinden %70 ve güvenlik yardımcılarından %58 aldı.

 

Yol Tutuş ve Konfor

Yol tutuşunun çok başarılı olmasında etkili olan sistem arazi kabiliyeti bakımından biraz beklentilerin altında. Ancak asfalt sürüş performansında son derece başarılı etki yaratıyor. Yönlendirme kabiliyetini daha da ileriye doğru taşımış bulunuyor. Mesela hem yol tutuş hem de keskinlik bakımından yönlendirme sistemi rol oynayıcı ve görevini başarıyla gerçekleştiriyor. Süspansiyon sisteminin yol tutuş ve darbe emiş konusunda hiç zorlanmıyor. Hızlı girilen virajlarda güvenli bir araç olduğunu ispatlayarak, herkesin beğenisini kazandı. Tüm araçlarda sunulmaya başlayan şerit takip sistemi, adaptif hız sabitleme ve çarpışma önleyici sistem de görev alıyor. Yeni BMW X3 sınıfında yer alan bir SUV’un olması gerektiği gibidir. Yalnızca kaliteli görünümü ile değil dinamik ve atletik görüntüsü ile de şık bir tasarım sunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ