2018 Citroen C3 Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

  • 15 Mart 2018
  • 60 kez görüntülendi.
2018 Citroen C3 Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

2018 CİTROËN C3

C5 Aircross’un ortaya çıkmasından sonra Citroën, yeni C3 Aircross ile SUV segmentinde elini güçlendirmiştir. Yeni C3’ün benzersiz tasarımı ve zengin donanımı ona güçlü ve ferah bir hava katmış ve 90 harici kombinasyon ve 5 iç tasarım şeması seçeneği ile geniş kişiselleştirme olanağı ile kendisini öne çıkarmıştır. Müşteri beklentilerinin öne çıkarıldığı bu SUV, ferah ve modüler bir tasarımıyla “Citroën Advanced Comfort®” programının temsilcisi niteliğindedir. Otoyol sürüşü rahatlığında yeni modelin yetenekleri Grip Control® ve Hill Assist Descent sistemleri ile geliştirilmiştir. Aynı zamanda head-up ekranı ve akıllı telefonlar için kablosuz şarj desteği veren 4 farklı bağlantı sistemi ile 12 sürücü yardım sistemi de dahil olmak üzere modern teknolojiler ile donatılmıştır.

TASARIM:
Yeni C3, güçlü, özgün ve ferah tasarımıyla 4.15 m.’lik uzun bir SUV. Benzersiz gövde stili, güçlü kalkış, yüksek sürüş konumu ve büyük tekerlekler sağlam ve güvenli SUV özelliklerini gösterir. Zengin donanımlı gövde stili, çatı barlarındaki renk dokunuşları ve “Venetian blind” quarter farlar gibi önemli grafik özellikleri ön plana çıkmıştır. Ana farlar orta kısma, sis farları da renkli bir çerçeve içinde en alt kısma ve kaputa yakın konumlu LED aydınlatmalar diğer modellerden daha aşağıda sis farını anımsatarak konumlandırılmıştır. Ortada bulunan büyük hava girişi ile tamponun altına yerleştirilen koruyucu parça tasarıma sportif ve özgün bir hava katmıştır. C3, iki tonlu ve dört renkli paket seçeneği mevcuttur. Yatay tasarımlı kabin, geniş yapıyı ve güvenilirliği belirgin hale getirmiştir.

MOTOR:
Citroën’in iki yıl art arda uluslararası motor ödülüne layık görüldüğü PureTech üniteler ile 1.2 litrelik 3 silindirli turbo beslemeli ünite C3 için 82, 110 ve 130 ps. güç seçenekleriyle sunulmuştur. Bununla birlikte 110 ps güç üreten motorda EAT6 adlı tam otomatik şanzıman, 130 ps güç üreten motorda ise 6 ileri manuel şanzıman kullanılmıştır. Dizel cephede ise 5 ileri şanzımanla birlikte 100 ps güç üreten BlueHDi ve 6 ileri vitesli 120 ps güç üreten bir başka BlueHDi motor yer almıştır. 1.6 BlueHDi 100 ps seçeneğinde: 0-100 km/s hızlanma 15.5 saniyedir; şehir içi 4.3lt, şehir dışı 3.2lt, karma tüketimde ise 3.6lt, yakıt tüketimiyle gayet ekonomik ve sürüş dinamikleri yüksek bir araç olmayı başarmıştır.

İÇ DİZAYN:
İç dizayna bakıldığında geniş ve yüksekliği sayesinde oldukça ferah bir alan oluşturulmuştur. Standart düzende sert plastik ağırlıklı döşenmiştir. Orta konsoldaki multimedya ekran ve addaptive sürüş ekranı dışındaki kontroller ve göstergeler manueldir ayrıca akıllı telefonlar için kablosuz şarj özelliği de sunmaktadır. 410 lt bagaj hacmi ve arka koltuklar yatırıldığı zaman 1290 lt ile oldukça fazla yük taşıma olanağı sağlamıştır. Koltuk teknolojisini MPV sınıfından alan yeni C3 kaydırılabilir arka koltuklara sahiptir, bununla birlikte önceki modellerde sorun yaratan arka koltuktaki yolcuların diz mesafesi sorunu ortadan kaldırılmıştır.

GÜVENLİK:
Yeni C3’te güvenlik konusu da düşünülmüş. Ön çarpma koruması olarak hava yastıkları ve emniyet kemeri, ön gerdiriciler ile yük sınırlayıcılar, yan çarpma koruması olarak yan baş ve göğüs hava yastıkları, çocuk koruması olarak isofix ve hız yardımcısı ile birlikte şerit yardımcı sistemi bulunmaktadır. Ayrıca, AEB otonom fren sistemi şehir içi, şehirler arası ve yaya olarak opsiyonel şekilde bulunmaktadır.

Fiyat Listesi:

SHINE 1.2 PURETECH 110HP EAT6 BENZİN OTOMATİK VİTES     128.600 TL
FEEL 1.6 BLUEHDI 100HP BVM DİZEL MANUEL VİTES                    119.400 TL
SHINE 1.6 BLUEHDI 100HP BVM DİZEL MANUEL VİTES                 128.600 TL

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ