2018 Fiat Argo Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

  • 02 Ocak 2018
  • 663 kez görüntülendi.
2018 Fiat Argo Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri
Fiat Argo 2018

Fiat Argo 2018

Fiat tarafından 2017 yılında tanıtımı gerçekleştirilen ve B-hatchback segmentinde bir araç olarak bilinen 2018 Fiat Argo, tasarımı ile firmanın daha önce piyasaya sürmüş olduğu Punto modeli ile benzerlik göstermektedir. Segment ve tasarım açısından birbirine çokça benzeyen bu iki otomobil, özellikle şehir otomobili arayan ya da ekonomik bir araç sahibi olmak isteyen kişilere hitap etmektedir.

Fiat Argo Teknik Özellikleri

2018 yılında piyasaya sürülmesi beklenen ama bunun için şimdilik yalnızca Brezilya’nın belirlendiği otomobilde, ön plana çıkan teknik özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • LED farların ön planda olduğu otomobil, ızgara ve kaput yapısı incelendiği zaman, Fiat’ın göz bebeği olarak bilinen Egea modeline benzerliği ön plana çıkmaktadır.
  • Farklı modellerde piyasaya sürülecek otomobilde, tampon kısımları sportif çizgiler yer almaktadır.
  • Tampon bölümlerinde hava kapakları bulunmaktadır.
  • Aracın arka kısmında, stop grubu, tavan spoyleri ve bumerang şeklinde tampon reflektörleri bulunmaktadır.
  • Fiat Argo için 1.0 litre hacminde bir motor belirlenmiştir.
  • 1.0 litre, 72 beygirlik model, ilk tasarımdır.
  • İkinci tasarımda ise, 1.3 litre ve 101 beygirlik model karşımıza çıkmaktadır.
  • Aracın en üst modelinde ise 1.8 litre E-torq motor kullanılmıştır.
Fiat Argo Ne Zaman Gelecek

Fiat Argo Ne Zaman Gelecek

Fiat Argo Ne Zaman Gelecek

İtalyan devi firma, geliştirdiği bu otomobil ile tekrar dikkatleri üzerine çekmiştir. Ciddi bir hayran kitlesinin oluşmaya başladığı otomobilde, üretimlere başlanmış ve satışlar için de şuan yalnızca bir ülke belirlenmiştir. Buna göre, 2018 yılından itibaren aracın satışlarına Brezilya’da başlanacak. Ancak şuan itibari ile Fiat Argo ne zaman gelecek sorusu hallen tam olarak netlik kazanmış değil. Ancak bizim tahminlerimiz bu yıl içerisinde gelmesi kuvvetle ihtimal gözü ile bakılıyor. Fiat Argo ne zaman çıkacak hallen netlik kazanmamış olsa bile bu araç Türkiye pazarında şimdiden çok satacağa benziyor.

Fiat Argo Türkiye

Fiat Argo, Brezilya’da ilk olarak satışa çıkacaktır. Ancak, Türkiye’ye bu modelin ne zaman geleceği, hangi fiyattan satılacağı gibi konulara ne yazık ki net bir yanıt verilememektedir. Bundan dolayı, Argo takipçilerinin 2018 yılının ortalarına doğru firma tarafından yapılacak açıklamaları beklemesi gerekmektedir.

Fiat Argo Yakıt Tüketimi

Brezilya’da satışa çıkacak olan Fiat Argo yakıt tüketimi için 3 farklı motor gücü bulunan model tercih edilmiştir. Buna göre, kişiler yakıt tüketimi açısından 1.0 litre 72 beygir, 1.3 litre 101 beygir ve 1.8 litre E-torq modelindeki araçları alabilecektir. Şehir otomobili olarak üretilmesinden dolayı, kişiler yakıt konusunda çok ciddi tasarruf elde edecektir. Bu, aracın motor özelliklerinde de açık bir şekilde görülmektedir. Otomobilin 100 km için ne kadar yakıt gereksinimi olduğu da, önümüzdeki günlerde netlik kazanacağa benziyor. Fakat 1.0 litrelik ve 1.3 litrelik motor hacimlerinin günümüz şartlarında ekonomik motorlar olduğundan dolayı yakıt konusunda cimri davranacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Tabi 1.8 E-torq motor için söylemek mümkün olmayacak. Performans odaklı geliştirilen bu yeni nesil motor tam anlamı ile performans canavarı olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Kısaca Fiat Argo yakıt tüketimi hususunda kullanıcısının yüzünü güldüreceğe benziyor.

Fiat Argo Fiyat Listesi

Fiat Argo Fiyat Listesi

Fiat Argo Bagaj Hacmi

2018 yılında satışa çıkarılacak Fiat Argo için merak edilen diğer bir konu da bagaj hacmidir. Şuan yapılan açıklamalara bakıldığı zaman, otomobilde 300 litre hacme ulaşabilen bagaj bulunmaktadır. Normal bir seviyede olan bu bagaj hacmi ile çok fazla eşya taşımıyorsanız en ideal bagaj hacimlerinden birisidir. Fiat Argo bagaj hacmi konusunda iki kişilik aileler için gayet yeterli saklama alanı sunuyor. Bu yönü ile sınıfının bir adım gerisinde olduğunu söylemem gerekiyor.

Fiat Argo Fiyatları

2018 yılında Türkiye’ye gelmesi beklenen Fiat Argo fiyat listesi için yetkililerden net bir rakam gelmemiştir. Bu bakımdan ne kadar fiyattan satışa çıkacağı bilinmeyen Fiat Argo için tahminler 60.000 Bin TL ile 70.000 Bin TL arasında olacağı düşünülmektedir. Fakat günümüz şartlarında düşünüldüğünde Fiat Argo fiyatı ile göz kamaştıracak gibi duruyor.

Gelelim en can alıcı noktaya. Editörün Notuna ; Türkiye pazarında ciddi bir yer edinen Fiat markası hiç şüphesiz showroomlarına bu aracı indirmesi ile satmasının bir olacağını herkes tahmin edebiliyordur. ”B” seğmentinde yarışacağı rakipleri Polo, Fabia, Fiesta gibi ciddi rakiplerinden bagaj hacmi konusunda bir adım gerisinden gelecek olsa bile dinamik ilgi çekici tasarımı ve uygun fiyatı ile çok satacağa benziyor. Daha detaylı bir analiz yapmamız için şuan için çok erken ama ilerleyen zamanlarda konuyu güncelleyeceğim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ