2018 Ford Fiesta Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

  • 15 Mart 2018
  • 64 kez görüntülendi.
2018 Ford Fiesta Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

2018 FORD FIESTA

Ford Fiesta son dört yıldır Avrupa’da en çok satılan küçük otomobil olmayı başarmıştır. Yeni Fiesta, 2018’de yedinci nesil olarak piyasaya çıkmıştır.

MOTOR:

Yeni Fiesta’da beş yıl üst üste yılın motoru ödülünü alan ve turboşarj, yüksek basınçlı yakıt enjeksiyonu gibi teknolojiler kullanılarak optimize edilmiş performans ve yakıt verimliliği sağlayan EcoBoost motor kullanılmıştır. 1.0 ve 1.1 Litrelik üç silindirli benzinli ve 1.5 Litrelik dört silindirli turbo dizel motoruyla üç farklı motor seçeneği sunulmuştur. 1.0 Litre EcoBoost turbo motoru altı vitesli manuel/otomatik şanzıman seçeneğiyle 138 Hp. 170 Nm. tork üretmiştir. Fabrika verilerine göre şehiriçi 6.9 L, şehir dışı 4.2 L, karma tüketimde ise 5.2 L. yakıt tüketimi ile performans/verimlilik seçimi yapmak zorunda kalmadan ekonomik seçenekler sunulmuştur.

Yeni Fiesta’da fren tabanlı elektronik tork vektörlemesi mevcuttur. Standartlara uygun Euro 6 motoru, aktif ön ızgara sistemi, geliştirilmiş, Eko modu, start/stop tuşu, akıllı şarj sistemi ve bununla beraber üç silindirli motorlarda dünyanın ilk silindir pasivize sistemi ile motorun tam kapasite çalışmasını gerektirmeyen durumlarda performansı etkilemeden için birinci silindiri durdurarak yakıt verimliliğini en üst seviyeye çıkarmayı başarmıştır.

TASARIM:

Yeni Fiesta, önceki modelden daha geniştir. Bunun sayesinde daha geniş arka koltuk alanı ve daha basık duruşu ona atletik çizgiler katmıştır. Ayırt edici altıgen ızgara akıcı ve belirgin çizgilere sahip aerodinamik gövde ile çok daha sportif ve modern bir tasarıma sahip olmuştur. Önceki modellerden daha geniş dört farklı hatchback seçeneği sunulmuştur. Bu modeller klasik dört kapılı hatchback’ten öte yeniden tasarlanmış sofistike bir ızgaraya sahip lüks Vignale modeli, daha yüksek sürüş yüksekliği ekstra gövde kaplaması ile birleştirilmiş aktif varyantlı spor odaklı ST-line modeli, modern tasarımıyla Titanyum modeli, dayanıklı ve esnek Active modeli olmak üzere dört farklı seçenek sunulmuştur.

İÇ DİZAYN

Yeni Fiesta’nın gösterge panosu önceki modelden çok daha çekici ve modern bir şekilde tasarlanmıştır. İsteğe bağlı kırmızı detayları, havadar ve geniş iç hacmi, panoramik cam tavanı ile oldukça ferah bir dizayna sahip olmakla birlikte orta konsolda Ford Sync 3 yazılımına sahip 8.0 inç’lik multimedia ekran: ses, navigasyon ve bağlanılabilir akıllı telefonları ses komutlarıyla kontrol edilmesine olanak sağlamıştır. B&O Play müzik sistemi, ses yalıtımlı ön cam, paralel ve dikey park edebilme özelliğine sahip otomatik park sistemi, ile oldukça dikkat çekici ve teknolojik bir araç olmayı başarmıştır

GÜVENLİK:

Yeni Fiesta güvenlik konusunda da güncelliğini korumayı başarmıştır. Ford SYNC Acil Durum Yardımı ile hava yastıklarının açılması veya yakıt pompasının zarar görmesine neden olan bir kaza durumunda otomatik olarak acil servisi arayıp sürücü ve yolcuların GPS koordinatlarını ve yaşamsal bilgileri ile ilgili destek vererek acil durumlarda can ve mal kaybını en aza indirmeyi amaçlamıştır. (Dilerseniz aramayı durdurabilir veya görevliyle konuşmayı tercih edebilirsiniz.) Bununla birlikte daha kontrollü frenlemeye yardımcı sistemler, sert frenleme esnasında tehlike uyarı ışıkları, acil durum fren desteği, ESP ve lastik basınç uyarıları gibi güvenlik donanımlarıyla sürüş güvenliğinde üzerine düşeni yapmayı başarmıştır.

BENZİN

1.1L

85PS (110 Nm)

5 İleri Manuel

Trend

76.000

1.0L

100PS (170 Nm)

6 İleri Otomatik

Trend

87.500

1.1L

85PS (110 Nm)

5 İleri Manuel

Titanium

87.500

1.0L

100PS (170 Nm)

6 İleri Otomatik

Titanium

99.000

1.0L

100PS (170 Nm)

6 İleri Otomatik

ST Line

106.500

Dizel

1.5L TDC

85PS (215 Nm)

6 İleri Manuel

Trend

87.500

1.5L TDCi

85PS (215 Nm)

6 İleri Manuel

Titanium

99.000

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ