2018 Hyundai Kona Ne Zaman Gelecek, Fiyatı, Teknik Özellikleri

 • 04 Ocak 2018
 • 670 kez görüntülendi.
2018 Hyundai Kona Ne Zaman Gelecek, Fiyatı, Teknik Özellikleri
Hyundai Kona Fiyatı

Hyundai Kona Fiyatı

Hyundai markasını daha popüler hale getirmek, SUV güvenilirliğini ve Avrupa’daki Pazar payını daha da arttırmak isteyen firma, 2018 yılından sonra piyasaya süreceği KONA modelinin tanıtımını geçtiğimiz günlerde yaptı. Şık bir tasarıma sahip olan otomobil, iç mekanıyla da B-SUV segmentine iddialı bir şekilde giriş yapmayı planlamaktadır.

Araç için seri üretime geçilmiş olsa da, Avrupa pazarına girilmesi ve diğer ülkelere satışının yapılabilmesi için en erken 2021 yılından söz edilmektedir. Bundan dolayı Hyundai teknolojisine güvenen kişilerin, biraz daha beklemesi gerekmektedir.

2018 Hyundai Kona Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek

Kona modeli ile birlikte 30 ayrı modeli de piyasaya sürmeyi hedefleyen Hyundai, Türkiye pazarına ise 2018 yılının sonlarına doğru girecektir. Şuan net bir açıklama yapılmamış olsa da, yapılan araştırmalar ve firma analizleri doğrultusunda, aracın Türkiye pazarına girebilmesi için en erken tarih 2018 yılının sonu ve 2019 yılı olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat aldığımız istihbaratlar Hyundai Kona ne zaman gelecek sorusuna Ekim-Kasım aylarında bir hareketlilik olacağı yönünde yansımalar var.

2018 Hyundai Kona Fiyatları

Hyundai yetkililerinden henüz net bir rakam açıklanmış olmasada, Hyundai Kona’nın Türkiye fiyatının 80.000 Bin TL olması beklenmektedir. Sene sonuna doğru satışa çıkarılacak olan Hyundai Kona, SUV modeli arasına girerek bu alandaki diğer araçlarla kıyasıya bir rekabet içerisinde olacağı öngörülmektedir. Sportif bir görünüm sergilemekte olan Hyundai Kona, bu anlamda birçok genç kitleyi etkilemiş görünmektedir. 2018 Hyundai Kona fiyat

Hyundai Kona Özellikleri

2018 Hyundai Kona  Bagaj Hacmi

Hyundai tarafından geliştirilen Kona modeli, aslında Santa Fe modeli ile benzerlik göstermektedir. SUV pazarına girecek iki otomobil incelendiği zaman, bagaj hacimleri için de doğru bir tahmin yapılması mümkündür. Şuan Kona modeli ile ilgili net bir bilgi aktarılmamış olsa bile, en az 450 litrelik bir bagaj hacmi olacağı tahmin edilmektedir. Hyundai Kona Bagaj hacmi 2-3 kişilik bir aile için yeterli.

 2018 Hyundai Kona Yakıt Tüketimi

Kona modelinde 6 ileri şanzıman karşımıza çıkmaktadır. 1.0 litre ve 1.6 litre olarak geliştirilen otomobilde, özel olarak 7 ileri çift kavramalı yani 7DCT şanzımanı da kullanılacaktır. Ancak, bunun için kişilerin yüksek güçlü olan 1.6 litre T-GDI modelini tercih etmesi gerekmektedir.

Başlangıç seviyesindeki otomobil modelinde, motor seçenekleri ne olursa olsun, alternatif modellere göre ciddi oranda yakıt tasarrufu elde edilecektir. Motor seçeneklerinin tamamında dikkat çeken özellik ise, yüksek tork özelliğidir. Hyundai daha önceki modellerinde de yüksek tork kullanmış ve buna karşılık da yakıt tasarrufu konusunda herhangi bir taviz vermemiştir. Bundan dolayı, KONA modelinde de aynı şekilde tasarruf elde edilecektir.

2018 Hyundai Kona Özellikleri

Küçük segment otomobil grubunda yer almasına rağmen, bu modelde kullanıcılara üst düzey konfor vaat edilmektedir. Araç özelliklerinde ön planda olanlara baktığımız zaman şu sıralamayı yapabiliriz.

Hyundai Kona Fiyatı

Hyundai Kona Fiyatı

 • Head Up ekranı
 • 6 ileri ve 7 ileri şanzıman seçeneği
 • 8 inç bilgi eğlence sistemi
 • Apple Car Play ve Android Auto desteği.
 • Dokunmatik ekran navigasyon.
 • 7 yıl ücretsiz Live Services aboneliği.
 • Hız kameraları, hava, trafik ve ilgi çekici noktalarda, navigasyon desteği.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. enes dedi ki:

  konanın fiyatının 80000 tlden başlaması aşırı iyimserlik ve hayalcilik olur.105000-110000 den aşağı olmaması kesin.

BİR YORUM YAZ