2018 Model Seat Arona Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

  • 29 Mart 2018
  • 51 kez görüntülendi.
2018 Model Seat Arona Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

2018 Model Seat Arona İnceleme

 

2018 model sıfır kilometre araç almak istiyorsanız ve Seat Arona ilginizi çektiyse o zaman doğru adrestesiniz. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için 2018 model Seat Arona’yı inceleyeceğiz. Yazımıza başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki aracı detaylı bir şekilde incelediğimizde, birçok konuda başarılı bulduğumuzu söylemeliyim.

 

Tasarım

2018 model Seat Arona’nın tasarımına baktığımız zaman gözümüze gayet tanıdık geliyor. Detaylı olarak incelediğinizde Volkswagen’ın tasarladığı araçlar ile ciddi benzerlikler taşıdığını görebilirsiniz. Kat geçişleri, kesim çizgileri gibi tüm detaylar… Bununla beraber aracı dizayn eden ekip öyle güzel işlemiş ki kendine has bir tasarımı olmuş fakat araca verilen agresiflik görünümünün etkisini de göz ardı etmemek lazım.

 

Genel Bakış

2018 model Seat Arona da bulunan havalandırma ızgarasının alt tarafında aracın dinamik detayları, üst tarafında ise kalitesine gönderme yapılmış. Aynı şekilde aracın far kısımlarında da buna benzer bir tasarım uygulanmış ve bize göre gerçekten son derece başarılı olmuş.

Araca genel anlamda bakıldığında ise arazi aracı olduğunu direk vurgulamak istemişler. 2018 model Seat Arona, tavan dizaynında farklı kimliğini yansıtarak beğenileri topluyor. Aracın arka tasarımında, SUV modellerinde alışık olmadığımız şekilde katlı bir form kullanılmış. Aynı kategorideki diğer araçlara baktığımızda arka tasarımda, daha düz bir form tercih ettiklerini görüyoruz ancak yeni Seat Arona, bagaj kapağı ve tampon dizaynında farklılık yaratarak çok şık bir görünüme ulaşmış.

 

İç Mekân

Yeni Seat Arona’nın iç mekânı içinde aynı şeyleri söyleyeceğiz. Volkswagen ekibinin kullandığı tasarımlar, 2018 model Seat Arona’nın iç mekân dizaynında da kullanılmış. Bu konu hakkında söylenecek fazla bir şey yok. Her ne kadar Volkswagen’in tasarımları büyük ölçüde kullanılmış olsa son derece şık ve kaliteli olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Tasarımın geneline baktığımızda, sürücü odaklı olduğunu hemen anlayabilirsiniz. BMW, Volkswagen gibi birçok marka, son dönemlerde sürücü odaklı tasarımlar oluşturuyor ve bu da kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Bizim düşüncemize gelirsek, aynı şekilde sürücü odaklı tasarımların çok hoş durduğunu ve diğer tüm markalarında bu şekilde çalışma yapmalarını düşünüyoruz.

2018 Seat Arona’nın arka koltuğunda, rahatlıkla 3 yetişkin oturabiliyor. Ayrıca en dikkat çeken özelliklerden biriside sürücü ile yolcu arasındaki mesafenin genişliği… Araç içi sessizlik hususunda da çok önemli bir başarı elde edilmiş. Yeni Seat Arona’nın bagaj hacmi, selesine göre oldukça geniş ve tam tamına 400 litre büyüklüğünde…

 

Motor

2018 Seat Arona’nın motorunu incelemeye başladığımızda çok büyük bir şaşkınlık yaşadık. Eminiz sizde özellikleri duyunca bizim gibi aynı şaşkınlığı yaşayacaksınız. 1.0 litre benzinli, 3 silindirli motor bulunan araçta, manuel şanzıman seçenekleri 95 HP’lik motor gücüne sahiptir. 7 ileri vites seçeneğine sahip otomatik şanzımanlar ise 115 HP’lik bir güç üretiyor.

Araç, alt devirdeyken bile çok başarılır bir performans gösteriyor. 999 cc hacmi, 12 supaplı ve 3 silindirli benzinli motor alternatifleri arasındaki en sessiz modellerden birisidir. Bu tarz motor alternatiflerinin büyük bir kısmında gayet başarılı yenilikler mevcut ve yeni Seat Arona’da bunlardan biri.

Yakıt tasarrufunda ise fabrika test otomobili ile 5.0 litre olarak açıkladı. Fakat şehir içi kullanımlarda bu rakamı 6.9 olarak tespit ettik.

 

Güvenlik

EuroNCAP isimli çarpa testlerinde, SUV kategorisinden araçlar arasında en yüksek puanı almıştır. , Maksimum 5 puan almasının yanında, güvenlik yardımcılarından %60, yaya güvenliğinden %77, çocuk yolcu güvenliğinden %80, yetişkin yolcu güvenliğinden ise 95 puan almıştır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ