2018 Ranger Rover Velar Fiyatı, Özellikleri, Test Sürüşü

  • 16 Eylül 2017
  • 456 kez görüntülendi.
2018 Ranger Rover Velar Fiyatı, Özellikleri, Test Sürüşü
valer kullanıcı yorumları

valer kullanıcı yorumları

Bugün Range Rover Velar modeli ile sizler için birlikteyiz. Yep yeni bir model olduğundan dolayı sizlerde bu arabayı merakla beklediğinizi bildiğim için konuyu fazla uzatmak istemiyorum.

Fakat ilk defa bir otomobili anlatırken bu kadar heyecanlandığımı sizlere belirtmek istiyorum. Açık konuşmak gerekir ise bende araçla buluşana kadar bende sizler gibi bu arabayı çok merak ediyordum. İşte Yeni Velar karşınızda sizde hazırsanız başlayalım.

Velar hakkında anlatacağımız çok şey var. Ancak ilk olarak Tasarımından bahsetmek istiyoruz.. Velar şimdiye kadar gelmiş geçmiş en dinamik tasarıma sahip Range Rover olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Genel hatları ile Range Rover Sport’u andırıyor olsada detaylara inildiğinde çok farklı bir imaj oluşturduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Tasarımında müthiş ve esnek bir akışkanlık var. Büyük cüssesine rağmen mermi gibi gözüken Velar görünümü ile adeta rakiplerine ateş ediyor. İnce farlar, büyük pankur ve alt tampon arabaya çok güçlü imajı katıyor.

HAVALI KAPI KOLLARI SİZİ FARKLI HİSSETTİRİYOR

Yan profili çok iddialı olan test aracımızın gizli kapı kolları çok havalı aynı zamanda kullanıcısını çok fazla şımarttığını söylemeliyiz. Ön taraftan gelen ve arkaya doğru alçalan siyah tavan yan profilde arabaya bakınca çok atletik görünüyor. Arka tarafa baktığımızda ise ön tarafta olduğu gibi arka tarafta yine aynı şekilde ince stoplu farları görüyoruz. Diğer modellerinden farklı olarak Velar’da çift parçalı stop lambaları kullanılmış. Arka taraftan bakıldığında Sport modelini bire bir andırdığını kabul etmemiz lazım. Yeni Range Rover 2018 Velar Bagaj Hacmi konusunda 673 litrelik bagaj hacmi ile yükleme hacmi sunuluyor. Bayağı bir bir yükleme alanı sunuyor ve eşyalarınızı buraya çok rahat yerleştirebilirsiniz. Koltuklarınızı yatırarak bu alanı daha da büyütme imkanınız var.

2018 Ranger Rover Velar

2018 Ranger Rover Velar

Arka tarafa baktığımız zaman çok iyi derecede diz ve baş mesafesini ile karşılaşıyoruz. Bir karışlık diz mesafesi ile kullanıcısına büyük ve rahat oturma alanı sağlıyor. Üst tarafınızdaki cam tavan ise arabanın içerisine ferah bir görünüm sağlıyor. Diğer modellerinden farklı olarak oturma alanın basık olması diğer modellerinden kendisini ayıran başlıca en önemli özellik. Arka tarafında 2 yetişkinin rahatlıkla oturabileceği bir alanı bulunuyor.  Orta tarafta oturmak isteyen kişi için ise orta tarafında bulunan şaft tüneli 3.bir yolcuyu rahatsız edecek konumda konumlandırılmış. Arka tarafın 3 kişi için çok rahat olmayacağını söylemek doğru olacaktır.

Velar’da İç Mekan Oldukça Havalı

İç tarafta konsola baktığımızda diğer modellerle hiç bir ilgisi bulunmadığını gözümüze çarpıyor. Dış görünümde olduğu gibi iç tarafında radikal değişikliklere giden Range Rover oldukça havalı ve teknolojik bir görünüme sahip. İç tarafında bulunan sim siyah ekran kontağa dokunmanız ile birlikte adeta bilgisayar ortamına dönüşmesi ile sizi kendisine aşık etmeyi başarıyor. Kocaman büyük ekranı ile navigasyonu, müzik sistemini, telefonunuzu oldukça keyifli şekilde kumanda edebiliyorsunuz. Alt taraftaki ekranda ise sürüş modalarını ve klima ayarlarını düzenleyebiliyorsunuz. Göze çok iyi derece hitap eden ekranlar çok teknolojik ve çok fonksiyonel.

2018 Ranger Rover Velar İhava süspansiyon air

2018 Ranger Rover Velar İhava süspansiyon air

Türkiye’ye gelen Range Rover Velar performans olarak iki farklı çeşit güç üreten motor ile karşımıza çıkmakta. 180 beygir ve 240 beygirlik iki farklı güç üreten motoru ile karşımıza çıkan motor 8 ileri otomatik şanzıman ile iyi bir uyum içerisinde. 500 nm tork üreten motor 240 beygir bu araba ile tam anlamı ile çok iyi derecede kombine olmuş durumda. Fakat 180 beygirlik modeli için aynısı söylemek doğru olmayacak. Range Rover Velar yakıt tüketimi konusunda şanzımandan olan kombinesi yakıt tüketimine olumlu yönde katkı sağlamakta fakat 1.9 tonluk ağırlığı sebebi ile çokta az yakıyor dememiz doğru olmayacak. 180 beygirlik modeli yakıt, performans konusunda kullanıcısını tatmin etmeyecek kondisyona sahip olması daha az talep görmesine sebebiyet vermekte. İHava süspansiyon otoyol sürüşlerinde otomobilin yere yapışması sayesinde çok iyi bir yol tutuşu izlenimi vermekle beraber köy, patika ve bozuk yollarda 20 cm kadar yükselen arabanın altı sürücüsüne bu tür zorlu yollarda büyük katkı sağlıyor.

Yeni Range Rover Velar Teknik Özellikleri

2.0 TD4 180 PS
Motor: 2.0 lt 180 ps 430 nm tork (turbo dizel)
Şanzıman: 8 ileri otomatik şanzıman
Performans: 0-100 km/s: 8.9 saniye – Maksimum hız: 209 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 6.2 / 4.9 / 5.4 / 142 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4803 mm / 1665 mm / 1930 mm
Bagaj Hacmi: 632 litre
Boş Ağırlık: 1899 kg

2.0 TD4 240 PS
Motor: 2.0 lt 240 ps 500 nm tork (turbo dizel)
Şanzıman: 8 ileri otomatik şanzıman
Performans: 0-100 km/s: 7.3 saniye – Maksimum hız: 217 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 7.2 / 5.1 / 5.8 / 154 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4803 mm / 1665 mm / 1930 mm
Bagaj Hacmi: 632 litre
Boş Ağırlık: 1841 kg

Editörün Notu :

Yeni geliştirilen, Markanın bu modelinde tercih edilen Matrix Laser Led Farları bu araçta çok iddialı duruyor. Aracın makul fiyatları Sport modelinin önüne geçmesinde büyük etki sağlıyor. Fakat bu araç alınacak ise 180 beygir olanı değil’de 240 beygir olanı seçmek daha akıllıca olacak. 2.0 motorun 3.0’a göre daha cazip vergi şartları daha da alınır bir otomobil haline geliyor. Markanın tartışılmaz kalitesi bu arabaya yansımış durumda. Gözüme çarpan en büyük eksik oturma alanının düşük seviyede konumlandırılmış oluşu bir Range Rover Sport hissi vermiyor oluşu çok kötü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ