2018 Toyota Hilux Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

  • 23 Şubat 2018
  • 93 kez görüntülendi.
2018 Toyota Hilux Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

Son yıllarda pick-up sektörü ülkemiz için büyüyen bir pazar haline geldi.  Bu durumdan kuşkusuz pick-upların  %15 vergi diliminde yer almasının büyük bir etkisi var. Kim büyük bir cüsseye ve motor hacmine sahip bir aracı uygun fiyattan almak istemez ki? Fakat öte yandan bu araçlar günlük kullanıma pekte uygun değillerdi. 1968 yılından beri üretilen Hilux, gelişen Pazar alanındaki hâkimiyetini artırmak için son versiyonu ile birlikte arazi genlerini kaybetmeden şehirli bir kimliğe büründü. Yapılan cesur hamlelerin neticesinde 2016 ve 2017 yıllarının en çok satan pick-up unvanı elinde tutan Hilux, Amarok ve Navara gibi ciddi rakiplerine açık ara fark atmayı başardı.

2018 Toyota Hilux İç Mekân

Toyota Hilux’un direksiyonuna oturduğunuzda baştan aşağı yenilenen bir ön konsol bizleri karşılıyor. Malzeme kalitesi sınıf standartlarının üzerinde olmasına rağmen yer yer kullanılan sert plastikli yüzeyler göz tırmalayabiliyor. Fakat bunun dışındaki tüm ayrıntılar kalite algısının yükselmesini sağlayarak, ticari bir araçtan ziyade üst segment SUV’nin içerisindeymişsiniz hissiyatı yaratıyor. Konsolun ortasına konumlandırılmış multimedya ekranı, tepkilere ufak gecikmelerle yanıt veriyor olsa da çözünürlük ve işlevsellik açısından başarılı bir seçim olmuş. Öte yandan kadranların ortasında yer alan ikinci ekran ise tüm görevlerini hızlı bir şekilde yerine getirebiliyor.

Son nesli ile şehirli olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Hilux, geçmişten gelen bazı alışkanlıklarını hala sürdürmeye devam ediyor. Örneğin araç içi saklama gözleri, bardaklık ve gözlüklük gibi pek çok kullanışlı alanı bünyesinde bulunduruyor. Bunun haricinde kol dayama bölümünün altında da derin bir saklama alanı ve içerisinde 220 Volt çıkışı bulunmaktadır. Aracın ön koltukları son derece konforlu… Fakat arazi gereksinimleri açısından yanal destekler yetersiz kalabiliyor. Bunun haricinde arka alanda yetişkinler için yeterli bir baş ve diz mesafesinin yanı sıra 2 bardaklıklı kol dayama sunuluyor.

2018 Toyota Hilux Dış Tasarım Özellikleri

Genellikle spor otomobillerde karşılaşılan ve köpek balığı burnu diye tabir edilen yapıdan ilham alan Hilux, aydınlatmayla birleşen panjuruyla birlikte sert bir görünüm kazandığını söyleyebiliriz. Aydınlatma ünitesinin üzerinde yer alan gündüz LED farları ise yine rakip modellerde pek görünmeyen bir ayrıntı olduğunun altını çizmekte fayda var. 2018 yılında yapılan makyaj operasyonu ile birlikte aracın ön yüzünde ufak değişikliklere gidildi. Ayrıca bir önceki nesle göre 70 mm uzayan ve 20 mm genişleyen Hilux, daha heybetli bir yapıya kavuştu. Tüm bu değişimlerin sonunda Hilux, karakteristikleşen yüzünden biraz da olsa ayrılarak Land Cruiser modelini andırmaya başladığını söyleyebiliriz. Marka yetkilileri yaptıkları açıklamada makyajlanan kasanın 2018 ortalarında ülkemizde de satışa sunulacağı belirtildi.

2018 Toyota Hilux Teknik Özellikler

Dünya genelinde 2.800cc ve 2.700cc motor hacmi seçenekleri ile satışa sunulan Hilux, ülkemizde sadece 2.400cc 4×2 ve 4×4 seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. Fakat yıl ortalarında 2.700cc motorlu versiyonun ülkemize geleceği yönünde tahminler bulunmaktadır. Yakıt ekonomisi konusunda beklentilerin altında sonuçlar yakalayan model, her ne kadar da veriler 11 litreyi gösterse de şehir içi kullanımlarda 13 litre civarında yakıt tüketmektedir. Model genel hatları ile şehir kullanımına entegre hale gelmiş olsa da tork konvektörlü şanzımanından dolayı, şehir içi trafikte pek de iyi sonuçlar vermemektedir. Bu vites tipi ağır şartlara dayanıklı olmasına karşın vites geçişleri ve dur-kalk anlamında pekte başarılı değildir. Özetle dıştan tam bir şehirli olan Hilux, teknik özellikleri ile hala safkan bir arazi aracı…

2018 Toyota Hilux Fiyatları

Modelin en çok satan pick-up olmasındaki en büyük nedenlerden biriside fiyat performans oranı açısından alınabilir olmasıydı. Bu manada 2018 satışları içinde iddialı bir fiyat listesi yayınlanan model için rakamlar 111.300 TL ile 147.950 TL aralığında değişkenlik göstermektedir. Eğer model yılı takıntınız yoksa yılsonu fırsatlarından yararlanarak Yeni Hilux’e yaklaşık 10 bin lira daha ucuza sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ