2018 Volkswagen Arteon 2.0 TDI Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

  • 18 Ocak 2018
  • 252 kez görüntülendi.
2018 Volkswagen Arteon 2.0 TDI Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri
Arteon mu Passat mı Almalıyım

Arteon mu Passat mı Almalıyım

Herkesin merakla beklediği 2018 Volkswagen Arteon satışa sunuldu. Arteon Fiyat listesi, yakıt tüketimi ve aradığınız tüm teknik özelliklerini sizler için bulup derledik.

Volkswagen hayranlarını heyecanlandıran model olarak bilinen Arteon, şuan Türkiye piyasasında binlerce kişi tarafından rezerve edilmiştir. Fiyat listesi hakkında yalnızca test sürüşüne katılan kısıtlı sayıda kişiye bilgi verilen bu otomobilde, asıl merak edilen durum, Passat modelinin mi yoksa Arteon modelinin mi tercih edilmesi gerektiğidir. Kullanıcılar karar verme sürecini kolaylaştırabilmek adına, şuan aracın Türkiye piyasasında satışa çıkmasını beklemektedir.

Sedan modellerde sürüç keyfi ve yüksek performans arayan kişiler için özel olarak tasarlanan Arteon modelinde, ilk olarak akıcı çizgilerin bulunduğu dış tasarım, çerçeve bulunmayan yan camlar, fastback konsepti, geniş iç hacim dikkat çekmektdir.

Volkswagen Arteon Fiyat Listesi

Volkswagen’in performs severlere özel olarak tasarladığı bu model, şuan için yalnızca rezervasyon üzerine satılmaktadır. Bunun öncesinde de belirli sayıda test sürüşü yapılmıştır. Fiyat listesi ise şuan için yalnızca test sürüşüne katılan ve rezervasyon yaptıran kişilere sunulmuştur. 2018’in en dikkat çeken otomobillerinden birisi olan Arteon için internet üzerinde belirtilen fiyatlara bakıldığı zaman, en düşük rakamın 120.000 Bin TL seviyesinde olduğu görülmektedir.  Oldukça üst düzey donanımlara sahip olan Yeni Volkswagen Arteon, bazı kullanıcılar tarafından fiyatının bu özelliklere nazaran az olduğunu düşünmektedir. Alman markası olan Volkswagen, Arteon ile piyasayı sallamayı hedeflemektedir.

Arteon Fiyat

Arteon Fiyat

Arteon resmi sitesinden alınan Fiyat Bilgisi  ( aylık olarak değişkenlik gösterebilir)

Motor Donanım Fiyat
2.0 TDI SCR 150 PS DSG Elegance 318,000 TL (Şubat 2018 – 291.100 TL)
2.0 TDI SCR 240 PS 4Motion DSG Elegance 353,000 TL (Şubat 2018 – 323.500 TL)
2.0 TDI SCR 240 PS 4Motion DSG R-Line 354,000 TL (Şubat 2018 – 323.500 TL)

Arteon Yakıt Tüketimi

TSI ve TDI modellerinde piyasaya sürülecek olan Arteon, yakıt konusunda da dikkat çekmektedir. Piyasaya ilk etapta sürülecek olan modellere bakıldığı zaman 100 km baz alınarak şu tablo oluşturulabilmektedir. Arteon yakıt tüketimi konusun fabrika verilerine göre oldukça başarılı gibi duruyor. 7 ileri DSG otomatik vites ile çok iyi şekilde kombine olmayı başaran otomobil büyük viteslerde bile küçük devirler çevirmeyi başarıp daha az yakıt sarfiyatı ile kullanıcısının yüzünü güldürüyor.

  • 0 TSI modelinde 100 km için 6,7 litre yakıt tüketimi
  • 206 kW 280 PS modelinde 100 km için 7,3 litre yakıt tüketimi
  • 0 TDI 7 ileri vitesli modelde ise 100 km için 7,0 litre yakıt tüketimi
Volkswagen Arteon Fiyat Listesi

Volkswagen Arteon Fiyat Listesi

Arteon Mu Passat Mı?

Volkswagen’in üretmiş olduğu araçlar arasında Passat’ın çok özel bir yeri vardır. Yıllardır üretilmekte olan ve her geçen yıl yeni modellerde kullanıcı beklentilerinin karşılanmaya çalışıldığı Passat modelinde, araç fiyatları en son araştırılan konulardan birisi haline gelmiştir. Ancak, Arteon marka otomobilin piyasaya sürülmesi konusunda somut adımlar atıldıktan sonra, Passat kullanıcıları ya da Passat marka otomobil almak isteyen kişiler ikileme düşmektedir. Şuan incelendiği zaman motor gücü, beygir özellikleri ve araç ekipman donanımlarına bakıldığı zaman, Arteon’un daha üstün olduğu, bundan dolayı Passat alacak kişilerin hiç değilse Arteon için test sürüşüne çıkması gerektiği düşünülmektedir. Arteon yüksek satış fiyatı nedeni ile çok tercih edilmemesi Passat modelinin işini yaramış durumda. Halen satış rekorları kırmaya devam eden Passat kendini bu alanda kanıtlamış gözüküyor.

Arteon Bagaj Hacmi

Arteon Bagaj Hacmi

Arteon Bagaj Hacmi

Yüksek performans arayanlara sunulan Arteon modelinde, motor gücü ve beygir özelliklerini yanı sıra, bagaj hacmi de ihmal edilmemiştir. Aracın özelliklerine bakıldığı zaman, Arteon bagaj hacmi 563 litrelik bir bölüm karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca, arka koltuklarının katlanabilir özellikte olmasından dolayı kişiler 1557 litreye kadar depo hacmi elde edebilmektedirler. Bu sayede bagaj konusunda hiç bir sıkıntı yaşamayacak olan Arteon kullanıcıları, bu özellikler neticesinde 2018 yılını iple çekmektedirler. Geniş bagaj hacmi sunan Arteon geniş ailelerin tercihi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Editörün notu : Passat ve Arteon ikilisi arasında kalanların genç, hızı seven kesimlerin Arteon. Orta yaşlı, olgun kişiler  Passat modelini tercih etmeleri daha doğru olacaktır. Arteon piyasaya yeni çıkmış olması sebebi ile daha fazla yoğun ilgi ve talep gördüğü aşikar fakat 2019 yılında çıkacak olan Yeni Passat çıkması ile beraber Arteon’a olan yoğun ilgi doğal olarak düşecek, satış rakamlarını etkileyecek. Arteon alacakların bunu göz önünde bulundurması önemli. Ayrıca Arteon modelinde sunulmayan 1.6 TDI ve 1.5 TSİ motorların olmayışı 2.0 motorun yüksek vergi fiyatlandırmasını unutmamanız gerektiğini altını çizerek vurguluyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ