2018 Volkswagen Passat Fiyat Listesi, Özellikleri, Yakıt Tüketimi

 • 03 Kasım 2017
 • 4.939 kez görüntülendi.
2018 Volkswagen Passat Fiyat Listesi, Özellikleri, Yakıt Tüketimi
Yeni Passat

Yeni Passat

Volkswagen Passat yenilenen yüzü ile karşınızda. Piyasanın en çok satılan, ikinci eli altın gibi değerli olan bu otomobil piyasa çıktığı ilk günden bu yana satış rekorları kırmayı başarıyor. Bundan en büyük etken hiç şüphesiz ön tarafında bulunan Volkswagen arması. Markanın geniş ve yaygın servis ve bayi alt yapısı, kurumsal çizgileri ve en önemlisi alman işciliği ile karşımıza çıkan süper gelişmiş otomobiller hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

2018 Volkswagen Passat yerim deyinde ise çek-senet usulü satılmakta olup bugün al yarın hiç şüphesiz zarar etmeden satabileceğiniz ender arabaların başında geliyor. Karşımıza çıktığı ilk andan bu yana kalitesi, yakıt ekonomisi, sorunsuzluğu ile sürekli kendine hayran bırakmayı başaran Passat kısa zaman zarfı içerisinde makyaj yemeye hazırlanıyor.

Yenilenecek olan yüzünde çok fazla değişikliğe gidilmesi beklenmeyen B9 kasa’da mevcut çizgilerin aynı kalacağı sadece farlarda ufak oynamalar ile daha sportif bir görünüm kazandırılacağı yönünde duyumlarımız gelmekte. Şimdi gel gelelim herkesin merak ettiği Passat B9 1.6 Tdi Dsg modelini test etmeye.

Yeni Passat ilk günden bu yana sizlerden çok fazla talep alıyor, ilgi görüyor ve merak ediliyor. Elimize geç ulaşan 1.6 Tdi Higline Passat hakkında gelin lafı çok uzatmadan hemen incelememize koyulalım.

PASSAT DIŞ TASARIMI

Yeni nesil Passat’ın boyutları eski kasaya oranla çok değişmemiş olsa bile daha olgun ve dikkat çekici olduğunu itiraf etmemiz gerekiyor.Yeni tampon, panjur ve yeni farların bunda büyük katkısı olduğu kesin. Aracın arkasına geçtiğimiz zaman ise arka taraftaki yeni stop lambalarının arabaya ağır abi görünümü vermesi ile birlikte eski nesili andırıyor olsa da çok daha modern görünmeyi başarıyor.  Özet olarak geçmemiz gerekir ise Passat’ın dışı her zaman olduğu gibi şıklıkla, ağır başlılığın iyi harmanlanmış hamuru olarak karşımıza çıkıyor. Peki şimdide arabanın iç tarafına geçelim ne dersiniz ??

1.4 Tsi Volkswagen Passat

1.4 Tsi Volkswagen Passat

PASSAT İÇ TASARIM

Üst tarafta belirtiğimiz şıklık ile ağır başlılığın aynısının iç tarafta’da geçerli olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. İyi harmanlanmış bu iki özellik iç tarafta kullanıcısına çok üst seviye bir araba hissi yaratıyor.Radikal bir değişikliğe gidilmeyen kokpit’de ufak defek oynamalar eşliğinde daha şık bir hale getirilmiş durumda. Konsolun tamamını iki parçaya ayıran klima üfleçlerinin görünümü bence son derece şık bir görünüm katmış. Dokunmatik ekran, klima kumandaları ve vitesin yanındaki düğmeler daha önceki modellerinden aşina olduğumuz düğmeler ve hemen elimizin altında oluşu kullanıcısına büyük kolaylık sağlıyor. Düğmelere erişmek ve kullanmak çok kolay. İç tarafta şüphesiz en büyük yeniliğin dijital erkan göstergesi olduğunu söylemek hiçte yanlış olmayacak. 12.3 inç ekranlı ”hayalet gösterge” ekranı göze çok hoş görünüyor. Özellikle Navigasyon ekranı seçili iken çok tarz, yakışıklı duran bu ekrana 7 bin lira civarında bir ek ücret karşılığında sahip oluyorsunuz. Passat’ın sürücüsüne sunduğu konfor gayet iyi. Koltuklar sürücüyü çok iyi derece kavrıyor ve son derece konforlu. Elinizin altında küçük eşyalar için bolca eşya gözü sunulmuş. İç tarafta gözümüze çarpan en büyük eksik ise 150.000 bin tl civarındaki böyle bir aracın üst açılır cam tavanını manuel olarak değil’de otomatik olarak açılması bu fiyatta olan bir arabaya daha çok yakışacaktı.

Arka tarafta yetişkinler için son derece iyi baş ve diz mesafesi sunan acaımızda rahat etmemek neredeyse mümkün değil. Son derece rahat ve konfor sunan aracmızın arka tarafı bir Skoda Superb kadar geniş ve büyük olmasa bile arka tarafta son derece yeterli bir yaşam alanı siz değerli kullanıcılarına sunmakta.

Passat Bagaj Hacmi Kaç Litre?

Volkswagen Passat Bagaj hacmi konusunda kullanıcısına büyük rahatlık sağlamakta. Passat’ın 586 litrelik geniş ve devasa bagaj hacmi ile rakiplerini geride bırakıyor. Eski kasa Passat’dan 20 litre daha büyük olan bu modelin taşıma kapasitesi bir hayli fazla. Fakat Skoda Superb’den 40 litre daha küçük olan bagaj hacmi rakibinden bir adım geride. Skoda Superb bagaj hacmi olarak 625 litre bagaj hacmi sunuyor. Rakipleri arasında ikinci sırada yer alan Passat gayet büyük ve yeterli bagaj kapasitesi sunmakta.

2018 Volkswagen Passat Fiyat Listesi

2018 Volkswagen Passat Fiyat Listesi

PASSAT MOTOR SEÇENEKLERİ VE PASSAT YAKIT TÜKETİMİ

Passat’ın düşük yakıt tüketiminin altında ana yatan ana unsur hiç şüphesiz gelişmiş motor teknolojisi. Altında yatan ana temel unsurlardan olan alman teknolojisinin kullandığı yüksek performanslı, ekonomik motorlar kullanıcısının yüzünü güldürmeyi başarıyor. Günümüz şartlarında daha çok Passat 1.6 Tdi 120 hp motorlu olan modeli tercih ediliyor olsa bile 2.0 TDİ 150 hp Passat’ında bir o kadar ekonomik ve tasarruflu olduğunu söylememiz doğru olacaktır. Passat yakıt tüketimi konusunda 100 km’de 5-6 litre civarında yakıt sarfiyatı yapmakta. Uzun yol’da 100 km sabit hızlarda 5 litrelik yakıt tüketimini yakalamak ise hiç zor değil. Yakıt tüketimi konusunda son derece cimri olan Passat 2.0 Tdi yakıt tüketimi ise yol bilgisayarında 6.5 litre civarlarında. 2.0 Tdi 6 ileri Dsg şanzıman kullanılırken 1.6 tdi versiyonunda 7 ileri kuru şanzıman kullanılmakta. Yakıt ekonomisi isteyenler daha düşük hacimli motor tercih etmeleri daha doğru olacaktır.

Passat Comfortline Highline, Trendline Hangisini Seçmeliyim?

Hiç şüphesiz her paket yükseldiğinde tartışmasız olarak 15 bin ila 20 bin lira arasında fiyatı yükselen paketleri gelin birlikte tanıyalım.

Öncellikle sizlere şiddet ile tavsiye edeceğimiz olan paket Comfortline paketidir. Sebebine gelince en optimum özelliklerin bulunduğu paket olmakla beraber satışının en rahat olduğu modellerinden bir tanesi olduğunu söylemeliyiz. Highline modelinde gelen 18 inç jantlar kesinlikle arabayı yoruyor ve konforu ciddi anlamda düşürüyor bu neden kesinlikle bu jant boyutunu bu araçta tavsiye etmiyoruz. Ayrıca Comfortline modelinin yanında ek opsiyon olarak Üst açılır tavan, Xenon aydınlatma tercihi isteğe göre yapılabilir. Bu iki özellik arabayı satarken daha hızlı satılmasına ve daha fazla talep görmesine sebebiyet verecektir.

Passat 1.6 Tdi Dsg

Passat 1.6 Tdi Dsg

Tendline paketi ise kesinlikle tavsiye etmiyorum. Trendline modeline bineceğinize Jetta’ya binin daha iyi. Çok boş bir paket ve arabadan soğumanıza sebebiyet verecek bir paket. Şahsen Volkswagen gibi bir firmanın bu şekilde araç satıyor oluşu bence markanın kalitesine yakışmıyor. Highline modelini bütçeniz geniş ise alınabilir sorun yok fakat 1.6 tdi motorda kesinlikle 18 jantlar arabayı çok yoruyor ve yakıt tüketimi bir hayli arttırdığından dolayı tavsiyemiz değil.

2018 Volkswagen Passat Fiyat Listesi

Volkswagen Passat güncel fiyat listesi bu şekil. Fiyatlar resmi sitesinden alınmıştır. 3 Kasım 2016 tarihi için geçerli olan fiyat bilgisidir.

2018 Volkswagen Passat 1.4 TSI Comfortline    136.800 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.4 TSI Comfortline DSG    169.900 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.4 TSI Comfortline DSG 150 PS    183.300 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.4 TSI Highline    176.000 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.4 TSI Highline DSG 150 PS    213.700 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.4 TSI Highline DSG    200.400 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.4 TSI Trendline    121.200 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.4 TSI Trendline DSG    153.500 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.6 TDI Comfortline DSG    194.400 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.6 TDI Comfortline    171.700 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.6 TDI Highline    202.000 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.6 TDI Highline DSG    224.700 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.6 TDI Impression DSG    186.100 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.6 TDI Trendline    155.400 TL 

2018 Volkswagen Passat 1.6 TDI Trendline DSG    177.900 TL 

2018 Volkswagen Passat 2.0 TDI Comfortline DSG    232.700 TL 

2018 Volkswagen Passat 2.0 TDI Highline DSG 190 PS    296.900 TL 

2018 Volkswagen Passat 2.0 TDI Highline DSG 240 PS    330.200 TL

 2018 Volkswagen Passat 2.0 TDI Highline DSG    265.700 TL

 

Yeni Kasa 2018 Volkswagen Polo Testimizi okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Son olarak Editörün Notu ne derseniz ; Araba bir Skoda Superb değil. En yakın rakibi ile gerçekten aynı teraziye indirdiğimizde bizim dahi zorlandığımız konular olmakta. Fakat geniş iç hacmi, düşük fiyatı ile Superb’nin Passat’dan bir adım önde olduğunu söylemek doğru olacak. Fakat Superb’nin ikinci el piyasasında biraz daha ağır olduğunu söylemekte fayda var diye düşünüyorum. Son olarak Passat sizi pişman etmez sıkıldığınızda ertesi günü gidip zarar etmeden satabileceğiniz bir araç olduğunu konfor odaklı bir araç olduğunu. Bu yüzden genellikle makam aracı olarak tercih edildiğini üstüne vurgulayarak söylüyorum ve cümlemin sonuna noktayı koyuyorum. Bir sonraki testimizde ve araba incelememizde buluşmak üzere. Esenlikler diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. lokman dedi ki:

  beyler bende 2.0 tdi 240 beygir sahibiyim fakat yakıt konusunda araç gerçekten çok ekonomik yanlız basmadığınız süre zarfı boyunca. Bastığınız zaman kasada bir hayli ağır olması sebebi ile gerçekten oluk oluk araç içiyor hiç acımıyor. Gerçi 240 beygire binip basmayan varmı diye sormadan geçemeyeceğim (:

  1. admin dedi ki:

   Lokman bey aman diyelim lütfen hız kurallarına uyalım uymayanları uyaralım. Fakat 2.0 kullanmış birisi olarak şunu söylemeden geçemeyeceğim. Sizi bundan sonra ancak Passat 2.0 Tsi 280 beygir olan modeli kesecektir ( : Ondanda Türkiye’de sadece 2 tane var ( : .

 2. Alaca dedi ki:

  Beyler yakıt tüketimi konusunda kesin ve net bir şey var lastik ebatları ve jant ölçüsü. Arabanın bir kere jant ebatları ile oynama hatasına girdim. Bir daha tövbe ettim. Konforun içine etmekle kalmayıp yakıt tüketimimi iki katına çıkardı. Passat modellerinde kesinlikle orjinal olsa dahi 17 jant ebadından vazgeçmeyin. 18 ve 19 jantlar hem yaktırıyor , performansını düşürüyor ve en önemlisi konforun içine ediyor.
  16 17 çok ama çok ideal bu araçlar için.

  1. admin dedi ki:

   Alaca bey çok doğru bir konunun üzerine parmak basmışsınız. Bizimde kesinlikle önerilerimiz ve tavsiyelerimiz içerisinde markanın önerdiği ve tavsiye ettiği jant ebatlarının kullanılması yönünde. Bunun en önemli etkenlerinden bir tanesi ise lastik seçimi kışlık lastiklerin kullanılması yol bilgisayarınızda 2-3 litrelik bir tüketimin artmasına sebebiyet verecektir. Bu yüzden yaz aylarında muhakkak yazlık lastiklere geçilmelidir.

 3. Veysel dedi ki:

  Passat mı Arteon mu almalıyım sorusuna halen tam net bir cevap alabilmiş değilim. Ayrıca İnsignia nasıl bir tercih olur sitenin sahibi sizin öneri tavsiyeleriniz nedir?

  1. admin dedi ki:

   veysel bey Arteon yeni çıkan bir araç fiyat bakımından çok yüksek gibi dursa bile he kuruşunu hak edeceğini düşündüğümüz bir ara. İnsignia bu iki modele oranla daha geride kalan bir araba. Genç iseniz Arteon daha iyi bir tercih. Biraz daha orta yaşlı birisi iseniz Passat daha uygun olacaktır size..

 4. abdullah dedi ki:

  bu fiyatlar üzerinden bir iletişim numarası alabilirmiyiz

  1. admin dedi ki:

   Güncellenmiş fiyatları yazımıda bulabilirsiniz

BİR YORUM YAZ