2018 Volkswagen Polo Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

  • 03 Nisan 2018
  • 49 kez görüntülendi.
2018 Volkswagen Polo Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

2018 Volkswagen Polo İnceleme

 

2018 Volkswagen Polo adeta tepeden tırnağa bir değişim gösterdi. Yalnızca değişmeyen tek tarafı motoru oldu. Boyutları günden günde büyüyen ve teknolojisi artan VW Polo kompakt sınıf modeller ile yarışacak kadarda iddialılar…

 

Tasarım

2018 yılı 0 km Polo almayı düşünenler için çok önemli. Çünkü yeni Polo yeni değişiklikler ile karşımıza çıkıyor. Tasarımı önceki model ile kıyasladığı zaman daha sportif ve her ayrıntısı özenle tasarlanmış. Yeni Polo’da artık farlar LED’li ve araç genişliği boyunca uzanan yeni yüzüdür. Diğer taraftan daha geniş ve konforlu bir şekilde tasarlanan yeni Polo, tamponun da araç genişliğini vurgulayan unsurlar arasında. Kaputun ortasında bulunan çizgiler, radyatör ızgarasına kadar devam ediyor. Yeni Polo’nun arka tasarımı bir adım daha ileriye taşınmış durumda. İlk defa Polo’da LED stoplar görev yapıyor. Bagaj kapağı üzerinde kullanılan şeritler ön kısımla uyum içindedir. Tampona eklenen difüzör aracı sportif bir havaya bürünmesini sağlamış.

0 km Polo’nun bütün tasarımı değişmiş olsa bile aslını korumuş. Her noktası değişmiş olsa da genel görünümü çok değişmemiş. Böyle aslına sadık olan tasarımları genellikle Porsche 911’de görmeye alışkınız.

 

İç Mekân

Volkswagen Polo’nun iç mekânı bir ilk olarak tamamıyla dijital gösterge paneli ile yeni nesil dokunmatik multimedya ekranı ile dikkat çekiyor. Dijital göstergelerin eklenmesi de yaşam alanının havasına ayrı bir atmosfer yaratmış. İlk defa Polo ile sunulan 10,25 inç genişliğinde ki panel Active Info Display ile takdim edilmiş. İç mekânda yapılan bir diğer değişiklik de isteğe bağlı olarak sunulan 3 çeşit dekor seçeneğidir. Bunlar Resif Mavi, Tropik Turuncu ve İpek Gümüş renkleridir.

Bu özellikle genellikle hitap ettiği yaş için önemli bir kişiselleştirme seçeneği oldu. Bu defa Volkswagen tasarımcıları aracın ayrıntılarını sürücü odaklı yapmış. Araç için kullanılan malzeme kalitesi ve işçiliğin diğerlerinden pek farkı yok.

 

Volkswagen Polo Yakıt Tüketimi ve Fiyatları

Volkswagen Polo’da 2 tanesi benzinli 4 motor alternatifi bulunuyor. Benzinli motor 1,0 litre hacminde ve 75 ile 95 HP güç üretiyor. Dizel versiyonu 1.6 litreden 80 ve 95 HP güç elde etmektedir. 7 ileri DSG otomatik şanzımanla kombine edilen araç, 100 km’de ortalama olarak 4,7 litre tüketime sahiptir. Motorun hacmi küçük olsa bile şanzımanla uyumlu olması sayesinde kendinizi daha güçlü hissetmenizi sağlıyor. 7 ileri DSG vites kutusu Polo’nun sürüş konforunda önemini arttırıyor.

 

Güvenlik

Volkswagen Polo Euro NCAP çarpışma testini 5 yıldız ile geçti. İkincil çarpışma freni, lastik basınç uyarısı gibi birçok güvenlik ekipmanı ile yeni Polo standart donanım dahilinde kullanıcılara sunuluyor.

 

Konfor ve Yol Tutuş

Polo büyüyen boyutları ile Golf’ten yaklaşık olarak 30 cm daha uzundur. Golf 4 İLE Polo hemen hemen aynı boyutlara sahip. Bu büyümesi onu yere daha sağlam bir şekilde basmasına neden oldu. Aracın kullanılan platformu sayesinde yola tutunması çok iyi. Polo sürüş konforu ve güven verme konusunda iyi bir otomobildir. Arka koltukta daha çok konfor sunulan ve önceki nesilde virajlarda fazla yatan gövde şimdilerde daha çok stabildir.

Bunun yanında sürücüden gelen istekler ile direksiyon yola hızlıca aktarım sağlanıyor. Fakat burada birtakım sıkıntılar ortaya çıkıyor. Motorun düşük kalan gücü size yetmeyebilir ve aracın sahip olduğu dinamizme ulaşmanız mümkün değil. Bu problemi giderebilmek için 1.4 TSI gibi güçlü bir motora ihtiyaç duyuluyor. Polo’nun yalıtımı çok başarılı ve kabine rüzgâr sesinin yansıması olmuyor. Araçla gelen lastiğe göre iç mekâna ulaşan yol ve lastik gürültüsü farklılık gösterebiliyor. Dolayısıyla iyi bir jant lastik kombinasyonu seçmeniz gerekir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ