Alfa Romeo 4C Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

  • 30 Mart 2018
  • 46 kez görüntülendi.
Alfa Romeo 4C Fiyat Listesi, Yakıt Tüketimi, Özellikleri

Alfa Romeo 4C İnceleme

 

Alfa Romeo’nun dizayn ettiği en araçlardan biri olan 4C, ülkemizde de satışa sunuldu ancak kötü bir haberimiz var. 4C modeli sınırlı sayıda ithal edildiğinden dolayı yollarda sıkça göremeyeceğiz. Başka bir bakış açısıyla baktığımızda da az sayıda olması hem değerli hem de daha ilgi çekici bir hale getirecektir.

 

Tasarım

Bugün sizlere çok farklı bir otomobil tanıtacağız. Alfa Romeo 4C modelini test etmekten bile büyük keyif aldık.

Alfa Romeo’nun tüm geleneklerinden esinlenerek dizayn edilen 4C modeli, teknik, tasarım ve performans bakımından son derece üstün özelliklere sahip.

Alfa Romeo’nun efsaneleri arasında yer alan 33 Stradale ve 8C Competizione modellerinin nostaljik ve agresif çizgilerini gövdesinde barındırıyor. Aracı ilk gördüğünüzde, yere çok yakın bir mesafede olduğuna şaşırabilirsiniz. Aracın toplam yüksekliği 1183 mm, SUV sınıfı başka bir araç ile yan yana geldiğinizde ortaya çıkan manzaradan korkabilirsiniz. Fakat yüksekliğinin bu kadar az olması aracın yol tutuşunu ve performansını da olumlu bir şekilde arttırıyor.

Ön farların karbon fiber çerçeveye sahip olması ile dikkatleri üzerine çekerken, jantların çamurluklardan çıkacakmış gibi görünmesi sportif bir hava katmış.

 

İç Mekan

Alfa Romeo 4C modelinin iç tasarımını görünce iki ihtimalli bir sonuç ortaya çıkacak. Ya çok beğeneceksiniz ya da nefret edeceksiniz. Maalesef bunun ortası olmayacak. İç mekanı için şöyle bir düşünceye sahip olabilirsiniz; satış fiyatına göre oldukça basit… Bu konuda haklı olabilirsiniz fakat spor tarzındaki otomobiller için gayet yeterli bir tasarıma sahip.

Araç yüksekliğinin düşük olması sebebiyle inerken ya da binerken sorun yaşayabilirsiniz. Koltukların bulunduğu alan 4 metreden kısa ancak Alfa Romeo 4C modeli için gayet yeterli.

Alfa Romeo 4C’nin çokta geniş olmayan yaşam alanında, birçok donanım oldukça yetersiz. Müzik sistemini sanki bir mağazadan alıp taktırılmış gibi eğreti duruyor. Bagaj kapasitesi 110 litre olduğundan dolayı son derece ufak ve günlük kullanıma uygun değil. Alfa Romeo 4C modeli için olumsuz konuşacağımız tek husus bu… İç dizayna ve donanımlara olması gereken özeni göstermiş olsala

 

Alfa Romeo 4C Yakıt Tüketimi ve Fiyat Listesi

Alfa Romeo’nun başarılı mühendisleri ve teknikerleri tarafından tasarlanan motorları, Maserati’nin İtalya’daki fabrikasında üretilmektedir. Arkadan itişli, çift kavramalı TCT otomatik şanzıman, 4 silindire sahip 1750 CC’lik bir turbo motoru ile tam bir spor otomobili özellikleri taşıyor. Alfa Romeo 4C, birçok yerde ‘’küçük Ferrari’’ olarak anılıyor. Hem dış görünümüne hem de motor özelliklerine bakıldığında ise haksız olmadığını anlayacaksınız.

1,18 metre yüksekliğe, 4 metre uzunluğa ve 2,4 metrelik aks uzunluğu olan Alfa Romeo 4C, alüminyum ve karbon maddelerden üretilen şasi ve gövde sayesinde, 4 kilograma karşı 1 HP’lik güç üretimi ile dikkatleri üzerine topluyor. Aracı kullanmaya başladığınız gibi güç konusunda sıkıntı çıkarmaması ve sizin isteklerinize direkt olarak yanıt vermesi, performans odaklı kullanımlarda fazlasıyla tatmin edecek. Vitesi küçültmeniz durumunda, sizi koltuğa yapıştırması tamda spor araçlarda görmek istediğimiz bir performans…

 

Güvenlik

Alfa Romeo 4C’nin çarpışma testi (Euro NCAP) sonuçları bulunmuyor. Çünkü bu teste girmedi ve yüksek bir ihtimalle de hiçbir zaman girmeyecek. 4C modelinin birçok yerinde yüksek alaşımlı maddeler kullanıldığı için güvenlik ile alakalı bir dezavantaj olma ihtimali çok düşük. Fakat dediğimiz gibi Euro NCAP testi yapılmadığından dolayı kesin bir şey söylememiz doğru olmaz. Aracın standart donanımında kilitli diferansiyel, ESP, ASR, sürücü ve yolcu ön hava yastığı bulunuyor.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ