Fiat Doblo Ve Ford Connect Karşılaştırması

  • 22 Mart 2018
  • 45 kez görüntülendi.
Fiat Doblo Ve Ford Connect Karşılaştırması

Hafif ticari araçlarda her geçen gün artan rekabet yenilikleri de beraberinde getiriyor. Bu segmentin en çok tercih edilen isimlerinden olan Ford Tourneo Connect ve Fiat Doblo’yu sizler için karşılaştırdık. Araba karşılaştırma yapmak isteyenlerin detaylı bilgileri bulabileceği sayfamızda şimdi bu iki aracın farklarını ve ortak noktalarını inceleyelim.

Dış Tasarım

  Ford Connect ve Fiat Doblo otomobil karşılaştırma kurallarını zorlayan iki otomobil olarak öne çıkıyor. Ford Connect’te Avrupai bir dış tasarım ilk etapta göze çarparken boyut anlamında da biraz büyüdüğü gözlemleniyor. Geniş ön cam ve tavan bölümünün panoramik yapısıyla iç mekâna da ferahlık yansıttığını kanıtlıyor. Yenilenen Fiat Doblo ise rakibine göre oval hatlarıyla öne çıkıyor. İki modelde de alaşımlı jantlar kullanılırken Fiat Doblo’nun Ford Connect’den 12 cm daha kısa olduğunu söylemek gerekir.

İç Tasarım

  Bu iki model arasında yapılan araba karşılaştırma işlemlerinde ikisinde de benzer bir iç mekân sunulduğu göze çarpıyor. Özellikle çift renkli konsol tasarımları iki araçta yer alıyor. Connect’in konsolundaki kumandalar ile otomobilin pek çok özelliğine kolay erişim sağlanıyor. Yüksege konumlandırılan vites topuzunda ise bu segmentte istenilen bir detayı sunmuş görünüyor. Fiat Doblo ise gösterge panellerindeki çekici havasıyla biliniyor. Ayrıca, müzik sisteminin dokunmatik özelliğe sahip olması da çok iyi bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Fiat Doblo, tüm koltuklar yatırıldığında 3200 litrelik bir alan sağlarken, Ford Tourneo Connect 2410 litre ile arkada kalıyor.

Motor

  Otomobil karşılaştırma yaparken en önemli kriterlerden olan motor performansları ise Fiat Doblo 1.6 litre Multijet modelinde 6 İleri manuel şanzımanla sunulan Doblo, 0-100 Km/s 13.4 saniyede çıkabiliyor. 5,2 litre karma tüketim değeri ile oldukça tasarruflu bir sürüş deneyimi sunuyor. Ford Connect’de de 1.6 litre dizel motorla geliyor. 0-100 Km/s 13.1 saniyede tamamlayan araç, 4,8 litre olan bir yakıt tüketimine sahip.

Güvenlik

  Fiat Doblo ilk versiyonu olan 2004 yılındaki Euroncap’den 3 yıldız alırken güncel versiyonunun çarpışma testi henüz bulunmuyor. Ford Connect 2013 yılındaki çarpışma testlerinden 5 yıldız ile ayrılırken daha güvenli bir araç olduğunu kanıtlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ