Fren Pedalı Sertleşmesi Sorunu

  • 17 Ocak 2018
  • 246 kez görüntülendi.
Fren Pedalı Sertleşmesi Sorunu

Çok değerli otomobiltest.com takipçilerimiz; siz değerli takipçilerimiz için araba arızaları, şanzıman arızaları nedenleri ve en önemlisi çözümlerine ilişkin araştırmaya yapmaya, sizlere aktarmaya son sürat devam ediyor. Bugün neredeyse herkesin yaşadığı sorunlardan birisi olan araç fren pedalının sertleşme nedenlerini, fren pedalının şişmesinin sebeplerini araştırdık sizlere bu konu hakkında kıritik öneme sahip bilgiler vereceğiz.

Bu durum aslında bir çok otomobil sever için basit bir durum gibi gözüküyor olsa bile bu durum gerçekten can, mal güvenliğiniz açısından kritik öneme sahip bir durum. Aracınız boşta iken çocuklarınız daha çok fren pedalı ile oynaması üst üste basmaları durumunda yaşayacağınız en önemli sorunlardan birisi seyir halinde olan aracınızda ani frenlerde fren mesafesinin uzamasına sebep olacak bu durum sizi yolda ciddi tehlikeye atacak bir durum.

fren sertlşemesi

fren vakumu nedir

Aracın geç yavaşlama tepkisine sebebiyet verecek bu durum karşı karşıya gelebilirsiniz. Fren pedalının sertleşmesi ve şişmesinde ana etken fren balatasın’dan kaynaklanmaktadır. Orijinal kullanılmayan yan sanayi tercih edilen kalitesiz fren balataları bu soruna davetiye çıkaran an temel etkendir. Servisin önermediği yan sanayi olarak kullanılan fren balatası yüksek ısıya dayanamaması sebebi ile fren mesafesini uzatmakta, can güvenliğinizi tehlikeye atmaktadır.

Bu sebeple kati süreçle siz değerli okuyucularımıza bakımlarınızı düzenli periyotlar ile yetkili servislerde yaptırmanızı şiddet ile tavsiye ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ