Nissan Qashqai Ve Volkswagen Tiguan

  • 27 Şubat 2018
  • 67 kez görüntülendi.
Nissan Qashqai Ve Volkswagen Tiguan

İlk versiyonlarıyla büyük beğeni toplayan Nissan Qashqai ile VW Tiguan’ı crossover segmentinde yeni versiyonlarıyla yine rekabet halinde görüyoruz. Araba karşılaştırma yapmak isteyenler crossover segmentinde bu modelleri tercih ediyorlar. Peki, hangi özellikleri aynı ve hangi özellikleri farklı?

İç Tasarım

  Nissan Qashqai’ın iç mekânında ferahlık ve şıklık ilk göze çarpan etkenler olurken lake kaplamalar ile krom detaylar oldukça şık bir ortam yaratmış. VW Tiguan’da ise şıklık ve modernlik sunulurken kaliteli malzemeleriyle dikkat çekiyor. Ancak crossover segmentinde yeterince saklama gözüne sahip olmayan bu iki model bu noktada aynı yerde yer alıyor. Otomobil karşılaştırma yapmak isteyenlere iç tasarımda yardımcı olacak bir diğer unsur ise kontrol panelleri denilebilir. İki model de oldukça teknolojik ve ergonomik özellikler sunarken Qashqai’ın büyük düğmeleri oldukça kolay kullanım sunuyor. Tiguan ise çok farklı olmamakla birlikte görselliğe ve işlevselliğe hitap ediyor.

Motor ve Performans Özellikleri

  Nissan’a 1,5 litrelik (110 HP) ve 1,6 litrelik (130 HP) iki dizel motorun yanında1,2 litrelik (115 HP) bir benzinli motor daha eşlik ediyor. Otomatik şanzıman ve 4 çeker sistemi 1,6 litrelik dizel modelde sunulurken yüksek çekiş gücü ile çok etkileyici ve yakıt tüketimi ise göz dolduruyor. Dizel açısından ise Tiguan çok daha farklı bir konumda yer alıyor. 2,0 litrelik sadece bir dizel sunulurken 6 vitesli DSG şanzımana sahip olarak satılıyor. Tiguan 1,5 tonluk boş ağırlığı ile biraz ağır kalırken Nissan’ın Qashqai’da uyguladığı hafifletme operasyonu sonucu boş ağırlığı sadece 1,3 ton olan araç, rakibinden çok daha atak ve hızlı hissettiriyor. Araba karşılaştırma yapmak için motor özellikleri öne çıkarken bu alanda Nissan avantajlı görünüyor.

Yol Tutuş Özellikleri

  İki model arasında yapılan otomobil karşılaştırma çok önemli veriler sunuyor. Süspansiyon sisteminin güçlü olduğu ve virajlarda savrulmayı engelleyen Qashqai bir crossoverdan beklenileni sunuyor. VW Tiguan ise crossover’ın direksiyon özelliklerini destekleyen bir yapıda tasarlanmış. Ayrıca, en az Qashqai kadar iyi bir viraj performansı sunuyor. Tiguan 102 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılırken Qashqai ise 91 bin TL’den başlayan fiyatlarla daha ekonomik bir model olarak öne çıkıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ