Opel Otomatik Vites Şanzıman Arızaları

  • 13 Eylül 2017
  • 406 kez görüntülendi.
Opel Otomatik Vites Şanzıman Arızaları

Otomotiv sektörünün alman devlerinden olan Opel markası çıkardığı her araçla birlikte adından çokça söz ettirmeyi başarmıştır. Her modeli ile gündeme bomba gibi giren marka kalitesini kanıtlamış, kullanıcısının güvenini kazanmayı başarmış durumdadır. Marka kalite olarak her gün ilereyen teknoljiyi araçlarına empoze etmeyi başarmış olması ve müşteri memnuniyetini ön planda tutma çabası markanın bilinirliğini ve kalitesini önemli derecede arttırmış olmasıdır. Araçlarında konforu ve güvenliği açısından yenilikler en üst düzeyde yer almaktadır. Bunlardan önemlisi ise Opel otomatik vites şanzıman ünitesidir.

Opel, araçlarında sürücülerin konforunu, yakıt tüketimlerini en üst düzeyde tutmak için geliştirmiş olduğu Active Select şanzıman bir manuel vites araca kıyas ile çok daha konforlu olduğunu söylemeden geçmemek gerek. Ayrıca yine bir manuel araçtan çok daha fazla avatajlara sahip olduğunu bilmenizi istiyorum. Otomatik vites araçların daha az yakıt tüketimi desteklemesi ve aynı zamanda kusursuz, seri vites geçişleri sağlaması ise aracın daha hızlı ivmelenmesine sebebiyet vermekte.

Active Select şanzıman bu özelliklerinin yanı sıra hidrolik ve mekanik birimleri söz konusu olduğunda eskiye oranla daha iyi fakat hallen eksikliklerinin giderilmemesi söz konusudur. Bu birimlerde ortaya çıkan aşınma sonucunda arızaların gün yüzüne çıkması kaçınılmazdır.

Active Select Otomatik Vites Şanzıman Arızaları Neler?

Otomatik vites araçlar hidrolik, mekanik ve elektronik aksamların hepsinin bir arada kombine edilmesi sonucuna ortaya çıkan bir vites seçeneğidir. Bu konuda Opel araçlarında otomatik şanzıman biriminde gelen şikayetler arızaların temeli 3 ana prensip üzerinde gerçekleşmektedir.

Birinci ve Opel otomatik şanzımanlarda en çok rastlanan Hidrolik beyin arızası maalesef sert ve kullanma talimatlarına uyulmayan araçlarda daha sık rastlanılan ve yüksek maliyetler neticesinde değişen veya onarılan bir sorun olabilmekte. Özellikle yeni alınan araçların rodaj kuralına uymasına bu hususta kritik önem taşıyor. Yeni araba rodajı nedir ? nasıl yapılır? bir sonraki konumda özellikle detaylı şekilde değineceğim. Otomatik vites arızaları nedenlerinden bir tanesi ise yazılımsal olarak oluşan sorunlar oluşturabilmekte. Bu tür sorunlar ise bilgisayar ortamında kodlama yardımı ile kolay ve ucuz bir şekilde çözülebilmekte.

Active select şanzıman genel hatları ile vites geçişleri yumuşak, performanslı bir şanzıman olmakta beraber genel hatları ile ele aldığımız zaman sorunsuz bir şanzımandır.

Active select mi Dsg şanzıman mi?

Bu soru açık ve net şekilde cevaplamak gerekir ise hiç şüphesiz Dsg şanzıman’ın vites geçişleri olsun, yakıt ekonomi olsun çok daha üst düzey sarsıntısız bir şanzıman olduğunu söylemek çok doğru olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ