Volkswagen Passat Ve Skoda Superb

  • 25 Şubat 2018
  • 65 kez görüntülendi.
Volkswagen Passat Ve Skoda Superb

Volkswagen Passat Ve Skoda Superb

Sedan gövde yapısında araçların sayısı her geçen gün artıyor. Artan araç sayısı ve modeli ile de firmalar arasında ki rekabet her geçen gün kızışıyor. Özellikle araba karşılaştırma testlerinde sıklıkla yer alan Passat ve Superb modelleri arasında ki rekabet ise çıtayı zirveye taşıyor. Peki, hangi otomobil firmasını en iyiler listesine taşıyacak?

Performans ve Motor Kapasitesi

  Passat ve Superb gibi araçların her ne kadar sedan kasa olarak üretilmesine rağmen, hız tutkunlarına hitap etmesi arda ki rekabeti oldukça fazla kızıştırıyor. Her iki otomobilde 1598cc silindir hacmine sahip, turbo besleme tipi ile çalışan dört silindirli motora sahip. Aynı zamanda hem Passat modelinin hem de Superb modelinin performansa dayalı araba karşılaştırma sonuçları nerede ise aynı! Her iki araçta 120hp gücünde bir performans sergilerken, 4000 devir ve 206 kilometre son sürat hızı ile oldukça hızlı ve güçlü. Fakat 0’dan 100’e hızlanma saniyeleri incelendiğinde Skoda 10,0 saniye değeri ile rakibi Passat’ı 10,8 ile biraz geride bırakıyor. Tam otomatik vites sitemi ise her iki araçta da mevcut.

Yatık Tüketimi ve Vergiler

  Aslında otomobil karşılaştırma testlerinde motor kapasitesi kadar, aracın bir o kadar da daha az yakıt tüketimi yapması gerekiyor. Bu anlamda her ne kadar çok cimri olmasa da iki aracın yakıt tüketimi de oldukça iyi ölçüde. Şehir içi yakıt tüketiminde 4,6 litre, şehir dışında 3,9 litre yakıt tüketimi yapan Superb’nin ortalama yakıt tüketimi 4,1 litreyken; Passat’ta bu limit 4,0 litreye düşüyor. Bu anlamda rakibini biraz olsun geçen Passat’ın yıllık vergisi 997 TL iken Superb’nin yıllık vergisi de tam olarak 99 TL’ye geliyor.

Fiyatlandırma ve Dış Tasarım

  Nerede ise tüm otomobil karşılaştırma testlerinde fiyat söz konusu olunca tüm dengeler değişiyor. Skoda’nın üretmiş olduğu Superb bu anlamda 163,000 TL ile alıcı bulurken, Passat modeli 177,500 TL fiyatı ile biraz bayilerde bekliyor. Fakat aynı zamanda Passat’ın yeni kasa yapısı oldukça dikkat çekici! Superb modelinin yanı sıra daha resmi ve renkli görünse de, Superb modeli ön kalorifer panelleri ve detayları ile Passat modelini geçiyor.

Güncel passat fiyat listesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ