Volkswagen Polo Triger Seti Kaç Km’de Değişir?

  • 16 Eylül 2017
  • 1.092 kez görüntülendi.
Volkswagen Polo Triger Seti Kaç Km’de Değişir?

Türkiye’nin en çok satılan arabalarının başında gelen Volkswagen Polo triger seti kaç km’de değişir ve kaç yılda bir triger seti değiştirilmesi sorusunu cevaplayacağız.

Bugün detaylı olarak incelemeye aldığımız Yeni Kasa 2018 Polo modelini test etmiş artıları ve eskileri ile kaleme almıştık. Bugün ise bu otmobilin en önemli parçalarından birisi olaran triger setinin kaç binde bir değiştirilmesi ve polo triger seti fiyatları konusunda geniş bir anlatım yapacağız.

Bu hususta yetkili servisler, özel servisler ve arabanızı satın aldığınız alım satıcılar bu hususta çoğu zaman kafanızı karıştıracak şeyler söylemektedirler. Otomobil sahipleri bu konu hakkında genel anlamda bilgi sahibi değildirler ve kaç bin km’de bir değiştirilmesi konusunda bilgi sahibi olamayabiliyorlar. Genelde bir kaç bin km’de bir değiştirildiği zannetiğimiz parça aslında aracın kullanılma yerine göre değişiklik gösterebiliyor.

Otomobil kullanıcılarının genel itibari ile özel servisleri para avcısı gözü ile görüp söylediklerine pek kulak asmamakta.Sebebine gelince parçanın sık değiştirilmesi hem parça üzerinden kar hemde işcilik üzerinden ikinci bir kazanç sağlıyor ve dolayılı olarak bu kullanıcıya negatif yönde etkiliyor. Daha kötüsü ise aşınmamış, zamanı gelmemiş parçaların ustalar tarafından sıfır diye veya az kullanılmış diye ikinci bir araca takılıyor olması müşteriyi adeta keriz konumuna koymuş oluyor.

Bu sebeple otomobil kullanıcıları paranoyaklaşıyor korkuyor sonucunda ise gerçek ustaların işini ehli insanların söyledikleri söylemlere dahi itibar etmiyor.

Triger seti aracın en önemli parçalarından birisidir. Fakat kullanıcıların bilmedikleri şey bu parçanın değişiminde tek ve ana etken yaş ve kilometre değildir. Aracın motor tipi, dizel veya benzinli olması, binek araç veya ticaret araç olması aracın hangi şartlarda ne durumlarda kullanılıyor olması ana ve temel etkenler olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunun gibi temel ve ana etkenler polo triger kayışının kaç binde kaç yılda değişeceği sorusunun cevabını vermektedir.

Bayilerin tavsiye ettiği ve kitapçıklarda yazan olağan dışı durumlar olmadığı taktirde her 4 yılda bir triger setinin değişmesini önermektedirler. Ayrıca 90.000 bini deviren araçlarda triger seti değiştirmenin gerekli olduğunu öneren uzmanlar hangisi erken gelirse bu kriterler neticesinde değişime gidilmeli, parça olarak orjinal parçaların tercih edilmesini önermekte ve tavsiye etmektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ